компанія, яка працює над проектами із залученням новітніх технологій та впровадженням програмних та технічних інновацій. У нашій роботі ми використовуємо надійні та сучасні інструменти.
Головним завданням проекту оперативно-диспетчерської служби (ОДС) є отримання та опрацювання інформації від мешканців усієї області про необхідність надання екстренної медичної допомоги, тобто створення єдиного регіонального диспетчерського центру в обласному центрі для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги (ШМД) до пацієнта.
1. Створення єдиного оперативно-диспетчерського центру в обласному центрі.
2. Організацію вузла маршрутизації екстрених викликів на базі сучасної цифрової автоматичної телефонної станції iPECS-CM, яка буде включена в телефонну мережу загального користування Е1 потоками по протоколу СКС-7.
3. Організацію прямих каналів зв’язку від мобільних операторів.
4. Організацію автоматизованих робочих місць операторів (диспетчерів) із спеціальним програмним забезпеченням.
5. Розробку програмного забезпечення для мобільних терміналів.
6. Комплектування транспортних засобів мобільними терміналами із спеціалізованим програмним забезпеченням, мобільним інтернетом та навігацією.
7. Комплектування бригад ШМД мобільними терміналами із спеціалізованим програмним забезпеченням.
8. Організування "зеленого коридору" по світлофорах за напрямком руху автомобіля ШМД.
9. Визначення геолокації абонента.
10. Реалізацію проекту згідно законодавчих та нормативних документів України.
Гарантоване прийняття виклику за номером "103" зебезбепечить цифрова автоматична телефонна станція iPECS-CM із системою автономного живлення та резервуванням каналів вхідних дзвінків за допомогою протоколу СКС-7 (національна версія 3.0)
GPS моніторинг покаже місцезнаходження на місцевості бригад швидкої медичної допомоги (ШМД) для зменшення часу прибуття та гарантованого спрямування бригади з оперативною інформацією про виклик. Онлайн моніторинг статусу автомобіля ШМД: їде на виклик, їде з виклику, без руху, включені проблискові маячки, без проблискових маячків.
У випадку наступного виклику (незалежно від періодичності дзвінків) на ту ж адресу, чи з того ж телефонного номера, система автоматично надасть сформовану картку (інформацію) про пацієнтів та інші виклики з цієї адреси, що забезпечить максимально якісне відпрацювання виклику та направлення профільних спеціалістів.
Програмне забезпечення ОДС в автоматичному режимі створить заявку на виклик швидкої допомоги з первинними даними, отриманими з телефонної станції (номер вхідного абонента та його місцезнаходження), що забезпечить найкоротший термін реагування на виклик.
Під час звернення в ОДС система автоматично визначає місцезнаходження абонента, що забеспечує швидке прибуття карети швидкої допомоги до місця події.
GPS моніторинг дозволить в реальному часі відслідковувати переміщення бригад ШМД та забезпечить аналітичну звітність для обліку кілометражу та витрат пального.
Супровід дій лікаря/фельдшера бригади ШМД в частині термінового отримання даних про пацієнта, консультаційної інформації на етапі обслуговування пацієнта, віддалена консультація з черговим лікарем швидкої медичної допомоги. Спеціальні мобільні термінали із спеціалізованим програмним забезпеченням лікаря/фельдшера бригади ШМД
Реалізація "зеленого коридору" по світлофорах за напрямком руху автомобіля ШМД
Визначення закладу охорони здоров’я для госпіталізації пацієнта та супроводження виклику до його завершення (госпіталізація або надання допомоги по місцю виклику).
Організацію дистанційних (віддалених) робочих місць диспетчерів напрямків, які зможуть координувати роботу бригад (ШМД) безпосередньо в регіоні базування станції (ШМД). Заходи щодо захисту інформаії згідно стандартів України.
Робочі місця диспетчерів напрямків (ДН) призначені для обробки вже прийнятих заявок на надання медичної допомоги, передачі їх безпосередньо в бригаду швидкої медичної допомоги (ШМД) або іншому диспетчеру напрямку, контролю виконання заявок і т.д. АРМ ДН розташовані безпосередньо в центрі (там же, де розташовані всі АРМ ДПВ), або ж можуть бути віддаленими, розташованими в приміщеннях певних станцій/підстанцій ШМД, і працювати через корпоративну мережу.
Робочі місця диспетчерів прийому викликів (ДПВ) призначені для прийому телефонних викликів від абонентів телекомунікаційних мереж, відкриття заявок на надання медичної допомоги і передачі їх диспетчеру відповідного напрямку, який приймає подальші рішення.
Робочі місця керівників ОДС дозволяють контролювати процеси прийому і обробки викликів, роботу диспетчерів, бригад ШМД, керувати їх станом, складом, іншими параметрами, а також дають доступ до отримання та зміни, при необхідності, інформації з різних довідників, що є в системі, доступ до архівних даних виконаних заявок, включно із записаними раніше телефонними розмовами, і т.д.
Закон України "Про екстренну медичну допомогу" від 05.07.2012р. №5081-VI.
Порядок організації доступу абонентів мереж рухомого (мобільного) зв"язку до служб екстренної допомоги, затверджений наказом Мінтрансзв"язку від 07.10.2009р. №1034, зареєстрований Мінюстом 29.10.2009р. За №1002/17018.
Медичне завдання на створення оперативно-диспетчерських служб центрів екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, затверджене Міністерством охорони здоров"я України від 05.11.2012р.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2012р. №978-р "Про забезпечення системи екстреної медичної допомоги телекомунікаційним ресурсом".
Постанови Кабінету Міністрів №1116 від 21.11.2012р. "Про затвердження типового положення про центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф", №1117 від 21.11.2012р. "Про затвердження типового положення про станцію екстренної (швидкої) медичної допомоги", №114 від 21.11.2012р. "Про затвердження типового положення про бригаду екстренної (швидкої) мдичної допомоги", №1118 від 21.11.2012р. "Про затвердження порядку інформування бригад екстренної (швидкої) медичної допомоги про виклик екстренної медичної допомоги та їх направлення на місце подій", №1119 від 21.11.2012р. "Про норматив прибуття бригад екстренної (швидкої) медичної допомоги на місце події".
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2013р. №203-р "Деякі питання створення системи центрів екстренної медичної допомоги та медицини катастроф".
Порядок передачі викликів екстренної медичної допомоги за єдиним телефонним номером 103 в телекомунікаційній мережі загального користування, затверджений наказом Адміністрації Держспецзв"язку 18.06.2013р. №324, зареєстровано Мінюстом 09.07.2013р. За №1139/23671.